מה זה אינפרה אדום?

פליטת חום בשיטת אינפרא אדום היא סוג של קרינה אלקטרומגנטית. השם "אינפרא אדום" פירושו "מתחת לאדום" . קרינה תת-אדומה או אינפרה-אדום היא קרינה אלקטרומגנטית שאורך הגל שלה ארוך משל האור הנראה, אך קצר משל קרינת מיקרוגל . מקור השם "אינפרה-אדומה" במילה הלטינית infra, שמשמעותה "מתחת", שכן התדר של הקרינה נמצא מתחת לזו של אור אדום .

לקרינה תת-אדומה ישנם שימושים רבים בטכנולוגיה, החל ממצלמות הרואות ביום ובלילה, דרך תקשורת בין מכשירים, ועד לחימום. קרינה אינפרא אדום הינה חלק מספקטרום קרינת השמש.

העין האנושית לא רואה את החלק הזה של הספקטרום, אבל אנחנו מרגישים את חום הקרינה. ישנם שלושה תחומים של קרינה אינפרא אדום, תלוי באורך גל: (0.75-1.5 מיקרומטר), בינוני (1.5-5.6 מיקרון) ורחוק (5.6-100 מיקרון).

כל חומר פולט קרינה בהתאם למאפייני האנרגיה שלו. יצורים חיים, בעיקר יונקים, פולטים כמות גדולה של קרינה כזו, ובחלקם אינפרא אדום. זה קשור לחום גופם. כל הגופים פולטים וקולטים קרינה בסמיכות לעצמם.

אם החפץ חם יותר מהסביבה, הוא מתקרר, והמהירות שבה הוא פולט אנרגיה תעלה על השיעור שבו הוא סופג אותו. כאשר שיווי המשקל התרמי מגיע, שיעורי הקרינה והקליטה שווים. כאשר הטמפרטורות שוות, האנרגיה הקרינה תלויה באופי השטח